Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Sims 2:

1) Cheaty :

Vyvolání konzole : [

(podle přispěvatele

[

CTRL] + [SHIFT] + [C] a zmáčkněte [Enter]. stench@centrum.sk je třeba stisknout kombinaci [CTRL] + SHIFT] + [ALT] + [C] - vyzkoušejte !)

kaching

- 1000 $

motherlode

- 50000 $

moveobjects

# - přesouvání objektů (místo # on/off)

deleteallcharacters

- vymaže všechny simy v sousedství

aging

# - stárnutí simů (místo # on/off)

exit

- zavře okna

(poslal

Mikovčák Filip - miki0v2@centrum.cz)

Když chcete rychle namačkat peníze, stačí spustit konzoli, zmáčknout jakoukoliv klávesu, dát [

[

Enter] a konzole se rozevře a pak napište kaching, Enter] a už mačkejte jenom šipku dopředu a [Enter].

(poslal

Marek Daniel - marek_daniel@volny.cz)

2) Další cheaty :

Autopatch on/off

- hra sama automaticky vyhledává patche

Vsync on/off

- vypnutí zlepší herní výkonnost, ale zvýší množství grafických chyb

Terraintype desert/temperate

- toto může být použito pouze v pohledu na sousedství a přepíná mezi dvěma typy terénu

strechSkeleton [

X] - velikost vašeho sima odpovídá hodnotě X (1 - správná velikost, 0.5 - o polovinu menší, 2.0 dvojnásobně velký atd.)

Sethour

# - změní čas, # jsou hodnoty od 1 do 23

Cheaty pro dělání filmů :

Slowmotion

0-8 - 0 = normální rychlost; 8= pomalejší

Boolprop enablepostprocessiong true/false

- musí být nastavena na hodnotu true, aby pro všechny cheaty k filmování.

Bloom (r g b x)

- počítačová grafická karta musí podporovat ovládání odstínu pixelů (podporovat pixel shadery). Vytvoří film, ve kterém se všechno jasné rozmaže dohromady (sitcom flashbacks), "r", "g", a "b" jsou barvy hodnot (0-255) a "x" je od 0 do 255.

Virgnette (center centery X)

- grafická karta musí umět ovládat odstín pixelů (podporovat pixel shadery). Vytváření filmů, ve kterých je ohnisko čisté, ale všechno kolem je zaostřené. Musíte nejdřív zadat "boolprop enablepostprocessing true"

Filmgrain (0.0-1.0)

- karta musí umět ovládat odstín pixelů. Vytváří zrnité filmy. Musíte nejdřív zadat "boolprop enablepostprocessing true".

Letterbox (0.0-0.4)

Pozn. mimo cheaty: Píše vám hra při spuštění ať vypnete emulační software ? Jestli ano, tak zatím jediné známé řešení je odinstalování

- karta musí umět ovládat odstín pixelů (podporovat pixel shadery). Vytváří letterbox velikosti jakou specifikuješ. Musíte nejdřív zadat "boolprop enablepostprocessing true". CloneCD. V žádném případě nepoužívejte Crack, znemožní vám používat build mod.

(poslal

Tiskový mluvčí thesims2-cz.com - lukyn@thesims2-cz.com)

Jak do hry importovat vlastní hudbu :

Hudbu ve formátu MP3 nakopírujte do .....

\Dokumenty\EA Games\The Sims 2\Music a do jedné z dalších podsložek (podle výběru, měly by tam být složky : build [režim stavby], buy [režim nakupování], cas, hiphop, metal, nhood, pop, rnb, [salsa a techno). Po nakopírování vám nebudou hrát pouze vaše MP3 soubory jak tomu bylo u TS1, ale i hudba originální.

Jak do hry importovat vlastní video :

Video ve formátu AVI nakopírujte do .....

\Dokumenty\EA Games\The Sims 2\Movies a do jedné z dalších podsložek (podle výběru, měly by tam být složky : Broadcast [TV]--> commercials, static, TvFood, TvChildren, TvMusic, TvSBN, TvWorkout. Games [hry]--> bus, esrb, sc4, ssx). Po nakopírování vám nebudou hrát pouze vaše AVI soubory ale i videa originální

Snížení potøeb sima :

Pokud má sim všechny potřeby na minimum a hrozí mu smrt, stačí použít kód

moveobjects on, vzít sima, vymazat ho, pak odejít zpět do sousedství (hru uložte), pak se znovu vrátit do vaší rodiny a onen simík se tam znovu objeví, ale bude mít potřeby na přijatelném středu.

(poslal

Tiskový mluvčí thesims2-cz.com - lukyn@thesims2-cz.com)

Další cheaty :

V hře stiskni [

Ctrl]+[Shift]+[C], otevře se konzole, do které můžete psát cheaty :

expand

- otevře/zavře cheatovací okno

help

- vypíše všechny cheaty

help [jméno_cheatu]

- vypíše informace o daném cheatu

exit

- vypne cheatovací okno

(poslal

Profant Karel "Profík" - profy@quick.cz)

Podrobnìjší popis k nìkterým kódùm :

moveObjects on/off

- Vypíná půdorysné omezení při umisťování objektů v režimu nákupu a výstavby. Vypíná omezení nástroje Ruka při práci s používanými objekty nebo objekty, které za normálních okolností nelze přemísťovat. Při použití tohoto kódu může docházet k problémům s herními prvky, hledáním cest, generováním a manipulací se skrytými objekty atd. Pozor - tento kód umožňuje odstraňovat objekty, které za normálních okolností odstranit nelze, například Simíky, poštovní schránky a popelnice. Odstraníte-li tyto objekty, neexistuje způsob, jak je vrátit zpět, proto buďte opatrní !

aging -on/off

- Zabraňuje stárnutí Simíků. Může dojít k narušení pečlivě nastavené herní rovnováhy a malý Pepík nikdy nevyroste, proto tento kód používejte opatrně.

autoPatch -on/off

- Pomocí tohoto kódu můžete znovu zapnout zobrazování upozornění, pokud je k dispozici aktualizace hry Sims 2. Použijte příkaz Autopatch on a přejděte do prohlížeče vlastního obsahu (malé tlačítko se sněhovou vločkou na UCP v sousedství). Je-li k dispozici aktualizace, zobrazí se dotaz, zda ji chcete stáhnout.

slowMotion [hodnota]

- Kód slowMotion vyžaduje jeden parametr - nastavení "pomalosti" (například slowMotion 4). Tato hodnota je v rozsahu 0 až 8, kde 0 je normální rychlost a 8 je nejpomalejší rychlost.

boolProp enablePostProcessing true/false

- Umožňuje použití kódů pro dodatečné zpracování (viz níže), které jsou užitečné při vytváření filmů (viz také níže). Tento kód je možné úspěšně použít, jen pokud máte grafickou kartu podporující funkci stínování pixelů (pixel shaders). Použijete-li tyto kódy a vaše karta stínování pixelů nepodporuje, pak obrazovka s největší pravděpodobností částečně zčerná a normální zobrazení bude možné obnovit teprve vypnutím kódu enablePostProcessing. Jestliže zapnete dodatečné zpracování a filmové scény, může při přehrávání filmových scén docházet k nežádoucím grafickým efektům.

bloom [

r g b x] - (rgb je barva) (x je hodnota "rozkvetení") [0.0 - 1.0]. Tento kód přidá efekt rozmazání, podobně jako při vzpomínkách hlavních hrdinů v komediálních seriálech. Tento kód funguje, jen pokud je nastaven kód boolProp enablePostProcessing na hodnotu true.

vignette [středX středY X]

(X je faktor viněty) [0.0-1.0] - Přidá efekt rozmazání z nastaveného středu. Zadáním kódu vignette 0.5 0.5 0.5 dosáhnete mírného rozmazání u okrajů obrazovky. Nastavení vignette 0.5 0.5 1.0 je maximální rozmazání okrajů. Tento kód funguje, jen pokud je nastaven kód boolProp enablePostProcessing na hodnotu true.

(poslal

Hurych Tomáš - HurychT@seznam.cz)

Když potřebujete vědět, co chce dítě (na záchod atd.), tak si dejte kód

move_objects on. Chytněte dítě a zase ho položte, dejte režim života a měli byste tam mít dítě a jeho potřeby…

(poslal

Fouma Matěj - Matt.Murdock@seznam.cz)

Pokud máte malé děti, nejlepší způsob jak se o ně starat je, že zaměstnáte vychovatelku. Není sice najkrásnější, ale ušetří vám obrovské množství času.

V The Sims 2 přibyla zajímavá možnost a to natáčet na video život svého sima a později si z videí udělat vlastní videoalbum s popisem krajiny, ve které sim žije.

(poslal

Janovic Ján - janovic@post.sk)

Když se ve hře dívají na televizi děti, rychleji jim doplňují zábavu dětské pořady, teenegerům zase hudební a dospělým simsová satelitní síť. Kdybyste nechali např. děti koukat na program o vaření, tak by se jim nedoplňovala zabava tak, jako když koukají na dětské programy.

(poslal

Frepko - frepko@azet.sk)

Stojací hodiny do pokoje ukazují aktuální čas ve hře !

(poslal Hořínek David - horinek.david@seznam.cz)

Chcete si postavit další dům, zeď, bazén ... v cracknuté hře ? Můžete, jediný problém je v tom, že nesmíte mít CRACK 13,3 MB (hra vám poběží i bez CD), ale ten CRACK musí být

15,0 MB (musíte mít v mechanice první CD).

(poslal

Jacker Mokin - mokin@centrum.cz)

Jak rychle zbohatnout bez použití cheatů ? Budu vycházet z toho, že se neznáte s Mortimerem Gotem. Kupte si nejlevnější dalekohled a ve dne pozorujte (dalekohled muíte mít před domem). Pozorujte tak dlouho, až za vámi přijde Mortimer. On do vás strčí a už se znáte. Nyní mu zavolejte a mluvte do té doby, až ho budete mít rádi na 50. Pak ho pozvěte a zeznamte se s ním, aby se zamiloval. Pak mu nabíněte bydlení a vemte i jeho děti. Přinese asi 600 000 a pokud ho nechcete, tak se ho nějak zbavte. Počítám s tím, že bydlíte v Krasohkídkově.

(poslal

Vodička Lukáš - l.vodicka@seznam.cz)

Tipy :

Než si pořídíte dítě (je jedno jak), nejprve si zařiďte dětšký pokoj.

Kupte další věci pro děti. Např. malý sporák a už se učí malé dítě vařit !

Ředitele prestižní školy k sobě nezvěte dokud nebudete mít solidně zajištěný byt, umět vařit a kecat (charisma).

(poslal

Hořínek David - horinek.david@seznam.cz)

Ve hře můžete cítit lásku i k člověku stejného pohlaví. Milovat se s ním ale nedá. Škoda:-).

(poslal

Čupr Jirka - jirka.cupr@seznam.cz)

Cheat :

Neomezené množství peněz -

familyfunds jmenorodiny částka

(například :

familyfunds vrabec 6000000)

Tip :

Pokud nemůžete na svůj obecní pozemek dát to, co normálně můžete v domě, stačí si ten daný objekt (už koupený) strčit doma do osobní schránky a na vašem obecním pozemku ho prostě vyndat.

(poslal

Yakuzza - yakuzza@centrum.cz)

Když kliknete na simíka a dáte Bavit/FreeStile za spropitné - pozor, dejte to simíkovi jen z vaší rodiny, jinak trik nefunguje. A celá vaše rodina dává dyško co nejvíce 100$ a až budete v mínusu, nebo už budete mít tøeba jen pø. 37$, tak se nic nedìje. Když jste v mínusu, tak se peníze dávají do té dózy a penízky se jen budou sypat po 100$.

(poslal Štìpán Ondøej - Master.Aircrew@seznam.cz)